Jeep AVANGER vyhlášen Evropským autem roku 2023

Jeep AVANGER vyhlášen Evropským autem roku 2023

Zcela nový Jeep® Avenger, vůbec první bateriové elektrické vozidlo (BEV) značky, bylo vyhlášeno Evropským autem roku 2023.

Kompaktní Jeep Avenger B-SUV je prvním vozidlem značky Jeep, které získalo toto prestižní ocenění v 60leté historii ankety.

Model Avenger se dostal do užšího výběru se šesti dalšími finalisty - Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X a Volkswagen ID Buzz.

O vítězi rozhodly hlasy nezávislé poroty 57 odborníků z 22 zemí. Avenger získal celkem 328 bodů a favoritem byl pro 21 hlasujících. Ve srovnání s druhým oceněným vozem obdržel Avenger o 87 bodů více. Porotci ze všech zemí, s výjimkou jedné, zařadili Avenger na „pódiové“ pozice.

  • Jeep® Avenger je prvním vozidlem značky Jeep, které získalo toto prestižní ocenění.
  • Kompaktní B-SUV zvolila vítězem porota složená z 57 odborníků z 22 zemí.
  • Vůbec první plně elektrické vozidlo značky Jeep získalo 328 bodů, což je o 87 bodů více, než získal nejbližší konkurent.
  • Vítězné SUV značky Jeep bylo navržené a je vyráběné v Evropě. Vzniklo s ohledem na potřeby evropských zákazníků.
  • Avenger je prvním ze čtyř plně elektrických vozidel značky Jeep, které se objeví na evropském trhu do roku 2025.

Søren W. Rasmussen, nový President of the Car of the Year Jury, k výsledku řekl: Jeep Avenger je zaslouženým vítězem Auta roku. Přesvědčivým způsobem reflektuje dobu, do které automobilový svět vstoupil. Vyzařuje svým designem změnu, které známá značka čelí. Jeep Avenger je skutečné evropské auto a díky jeho vlastnostem je porota s tímto titulem Auto roku 2023 velmi spokojena. Gratulujeme!”

„Jeep Avenger dokázal, že je perfektní kombinací pro většinu použití: je kompaktní a agilní pro využití ve městě, má dostatek výkonu a točivý moment, aby se mohl pohybovat po jakékoli silnici a dobrý dojezd i na středně dlouhé cesty. I když je délka vozu pouhých 4,08 metru, uvnitř je spousta místa. Ale především má design, který oslní", uvedl Alberto Sabbatini, Vice-President Car Of The Year organizace.

„Jsme poctěni a hrdí na to, že tato význačná porota evropských automobilových expertů zvolila jako evropské Auto roku první plně elektrické SUV značky Jeep,“ řekl Christian Meunier, CEO značky Jeep.

„Je to poprvé, co se značka Jeep dostala mezi finalisty a stala se vítězem této soutěže, což demonstruje význam modelu Avenger, coby klíčové součásti naší globální strategie elektrifikace. Značka směřuje k tomu, aby se stala světovým lídrem v oblasti SUV s nulovými emisemi. Gratuluji všem ostatním finalistům v této těžké konkurenci.“

Antonella Bruno, Head of Jeep brand v Evropě, řekla: „Avenger potvrzuje závazek značky Jeep vůči evropskému trhu a elektrifikaci. Představuje významný krok v elektrické evoluci značky Jeep v Evropě a stojí v čele portfolia schopných, plně elektrických vozidel pro Evropu.“

Uvedení modelu Jeep Avenger v Evropě znamená začátek další fáze elektrifikace značky Jeep – vlny bateriových elektrických vozidel –, která do roku 2025 přinese na trh čtyři plně elektrická vozidla. Do konce roku 2030 bude značka Jeep na evropském trhu prodávat pouze čistě elektrická vozidla.

Nový Avenger je kompaktní SUV, které se čtyřmi metry na délku řadí do rychle rostoucího segmentu B-SUV, který je z hlediska prodejů druhým největším evropským segmentem.  

Avenger je agilní, schopný a příjemný na řízení. Díky okamžitému točivému momentu nabízí skvělou dynamiku, a navíc vyniká tichostí. Nové SUV je určeno pro aktivní lidi, kteří hledají vozidlo s kompaktními rozměry a nejmodernějšími technologiemi.

Novinka se může pochlubit dojezdem až 400 km v cyklu WLTP a více než 550 km v městském provozu*. Nové elektrické hnací ústrojí kombinuje jedinečný 400voltový elektromotor s výkonem 115 kW a nejvyšším točivým momentem 260 Nm a novou 54 kWh baterii. 

Nový Jeep Avenger, který byl představen 17. října na autosalonu v Paříži, okamžitě vzbudil obrovský zájem a vysloužil si velmi příznivou kritiku.

Kontakty

Daniela Hanáková
vedoucí prodeje pobočka Uherské Hradiště
tel.: +420 777 453 804
email: hanakova@jeepuh.cz

Leoš Hanák
vedoucí prodeje pobočka Zlín
tel.: +420 777 868 623
email: hanak@carcentrumuh.cz

Zdroj obrázky: https://www.media.stellantis.com/em-en/jeep/

Zdroj texty: https://www.media.stellantis.com/cz-cs/jeep/

Vyobrazený Jeep® Avenger není zatím na českém trhu k dispozici. Obchodní uvedení na český trh je očekáváno přibližně v 1. čtvrtletí 2023. Hodnoty spotřeby a emisí budou k dispozici na oficiálních internetových stránkách Jeep® hned po uvedení na český trh.Obrázky jsou čistě ilustrační. Vyobrazené barvy a detaily nemusí být k dispozici nebo nemusí odpovídat skutečnému modelu v době jeho uvedení na trh.

Zvýhodněný servisní program pro vozidla Fiat, Fiat Pro a Jeep starší 4 let

Čím starší je váš vůz, tím větší získáte slevu na nákup originálních náhradních dílů. Originál tak zůstane originálem, který vám navíc namontují naši vyškolení odborníci. více...

Přijďte si vyzkoušet vozy Jeep v rámci ROADSHOW v Uherském Hradišti

Otestujte 12. a 13. června vozy Jeep Grand Cherokee, Compass, Wrangler, Renegade a Avenger. Rezervujte si svou předváděcí jízdu v CAR CENTRUM Uherské Hradiště. více...

Originální letní příslušenství se slevou 30 %

Vyberte si z akční nabídky originálního letního příslušenství to, které nejlépe odpovídá vašim potřebám. Akce je platná pro příslušenství Fiat a Jeep do 31.8.2024 více...

Zajímává Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!